projekts "Dzimis Irlavā"

Irlavas Slimnīcas grūtnieču un dzemdētāju uzskaites žurnāls vēsta, ka pēdējās dzemdības šajā slimnīcā notika 1965.gada 24.martā plkst. 12.00. Regīna Z. 22 gadu vecumā pasaulē laida 3450g smagu meitu. Vēlējāmies satikt Regīnu, taču uzzinājām, ka 2011.gadā viņa būdama 75 gadu vecumā pavadījusi savas pēdējās dzīves dienas Rundāles novadā. Meitai šogad palika 53 gadi un tieši viņa ir pēdējais Irlavas slimnīcā dzimušais bērns.. 

Irlavas Sarkanā Krusta slimīcā dzemdību nodaļa pastāvēja aptuveni 30 gadus, pēc arhīva datiem no aptuveni 1930 līdz 1965.gadam. Ar 10 dzemdību nodaļas gultas vietām slimnīca bija pieprasīta vieta Latvijas kartē.

Ļausim nepazust laikam, simbolizēsim dzīvību un cienīsim vēsturi, jo tas ir mūsu mantojums. Parādīsim šodien, kas mēs bijām tad - 20.gadsimta bērni no Irlavas, Lestenes, Jaunpils un citiem novadiem Latvijā.

Šī projekta ietvarā, LŪDZU ATSAUKTIES ikvienu, kurš ir piedzimis Irlavas slimnīcā, PIESAKOTIES rakstot uz e-pastu:

dzimisirlava@irlavasslimnica.eu minot savu vārdu, uzvārdu, dzimšanas dienu un gadu, tālruņa numuru un ja ir, tad kādu spilgtu piezīmi par apkalpojošo personālu (vecmāte) u.c. vēsturisku faktu.

Ja gadījumā ziniet vēl kādu Irlavā dzimušo, kuram/-ai nav tāda iespēja atstāt savu pieredzi šeit , padalieties ar mums e-pastā vai klātienē slimnīcas administrācijā.

Ļoti ceram uz lielu Jūsu atsaucību Latvijas valsts simtgadē un 2018.gada 18.novembris būs pirmais atskaites punkts, lai apkopotu dzimušo skaitu.

*Visiem, kuri ir dzimuši Irlavas slimnīcā, kā arī ar e-pasta starpniecību pieteiksies projektam, būs vienreizēja iespēja saņemt simbolisku dāvanu - koka kuloniņu!

* Slimnīcas administrācijā, 1.stāvā no 2018.gada 19.novembra                  


Informējam, ka Jūsu iesūtīto informāciju par sevi, tajā skaitā vārdu, uzvārdu, dzimšanas datus un tālruņa numuru nepubliskosim bez Jūsu piekrišanas. Šie dati tiks apkopoti tikai un vienīgi lai sasniegtu projekta mērķi - uzzinātu reģistrēto personu skaitu!